Wiele osób interesujących się designem czy projektowaniem wnętrz poszerza swoje umiejętności również o prowadzenie usług z zakresu Home Stagingu. W Polsce rozwija się nie tylko rynek, oferujący usługi właścicielom mieszkań szykujących się do sprzedaży, ale także coraz prężniej rozwija się edukacja w tym kierunku. Kursy z Home Staging’u przygotowują projektantów z technik dekoratorskich, rynku i obrotu nieruchomościami, marketingu oraz finansów. Takie szkolenia są skierowane dla pośredników nieruchomości, projektantów wnętrz, firm, które zajmują się aranżacją mieszkań, ale także dla osób, które chciałyby dopiero nauczyć się tego zawodu.

Kiedyś najlepszą okazją do nauki był wyjazd zagranicę do Stanów Zjednoczonych albo Wielkiej Brytanii, ponieważ właśnie tam swoją historię zapoczątkował Home Staging i odniósł wielką popularność. Jednak już od kilku lat w Polsce przybywa miejsc szkoleniowych. Prężnie działają firmy oferujące pakiety edukacyjne dopasowane do potrzeb i poziomu wiedzy uczestników. Możemy zdecydować się na cykl nauki z zakresu technik realizacji metamorfozy mieszkań, ale także z prowadzenia własnego biznesu. Wykwalifikowane grono trenerskie podczas kilkudniowych kursów przygotowuje osoby z technik sprzedażowych i aranżacyjnych.

A co najważniejsze uczestnicy takich szkoleń zdobywają tytuł Akredytowanego Home Stagera, są przygotowani do prowadzenia własnej działalności i aranżacji mieszkań transakcyjnych.

Coraz częściej pojawia się także literatura z tego zakresu. Poradniki, samouczki, które w krótki sposób streszczają najważniejsze elementy procesu Home Stagingu. Tworzy to bogate źródło wiedzy i szkolnictwa z tego zawodu w Polsce i jest zarówno dobre dla laików jaki już praktykujących kreatorów.

Do bycia zawodowym home stagerem nie potrzebne są długie i żmudne studia, ale talent, dobra organizacja i praktyczna wiedza z zakresu sprzedaży nieruchomości. Jeżeli kreowanie wnętrz jest naszą pasją, warto rozwinąć umiejętności również w tym kierunku, chociażby dlatego, że Home Staging odnosi coraz to większe sukcesy w naszym kraju.