To właśnie Home Staging ma na celu przygotować mieszkanie, dom pod sprzedaż lub wynajem, nadać mu odpowiedniej szaty. Do Home Stagingu nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Wszystko leży w rękach home stagera, który pomoże odpersonalizować, odgracić, a następnie upiększyć mieszkanie, tak aby stało się przyjazne i lepsze w odbiorze dla kupującego.

Home stager to osoba z zewnątrz, która umie chłodnym okiem, bez sentymentu spojrzeć na daną nieruchomość, czyli właśnie tak, jak spojrzy na nią potencjalny klient.

Dlatego tak ważne jest, aby współpracować z home stagerem i pozwolić mu działać.

Nie należy mieć mu za złe, że sugeruje on sprzedającemu, aby pozbył się starego fotela po ukochanej cioci. Często z sentymentu nie potrafimy zrezygnować z rzeczy, które przytłaczają naszą przestrzeń, a tym samym powodują, że ciężko jest sprzedać lub wynająć zagracone mieszkanie.

Zdarza się, że dom jest zamieszkiwany przez właścicieli do chwili sprzedaży, wtedy warto słuchać porad osoby z zewnątrz, która poinstruuje mieszkańców, jak za każdym razem przygotować mieszanie przed wizytą kolejnych klientów.

Home Staging to zabieg prosty w przeprowadzeniu i nie wymagający żadnych przygotowań ze strony właściciela.

Autor: Krzysztof Blask