W związku z brakiem ogólnego pomysłu na mieszkanie, trochę przypadkowo znalazł się tu np. wieszak z odzieżą wierzchnią, który nie pasował i całościowo zaburzał przestrzeń. Meble w salonie były dość smutne i poustawiane w nieprzemyślany sposób. Wiązało się to z tym, że przed wprowadzeniem się właścicieli mieszkanie było wynajmowane.

Remont tego pokoju polegał na nadaniu mu, poprzez użyte materiały i kolory, pewnej indywidualności i oryginalności. Właściciele zrezygnowali z posiadania tradycyjnego stołu z krzesłami i całe serce pokoju, a co za tym idzie wszystkie spotkania z przyjaciółmi, odbywają się w obrębie kanapy i pięknego okrągłego stolika. W tej strefie na podłodze pojawił się miękki dywan, dzięki czemu przy większej liczbie gości część osób może usiąść właśnie na podłodze albo na poduszkach. Przy kanapie znalazł swoje miejsce drugi, lekki i jednocześnie bardzo ozdobny, charakterystyczny stoliczek, który może być dowolnie, w zależności od potrzeb, przestawiany. W oknach salonu zawisły piękne, długie, półprzeźroczyste zasłony, które nadały miękkości i przytulności tej przestrzeni.

W pomieszczeniach typu salon czy sypialnia bardzo istotne jest oświetlenie. W tym przypadku pozostawiona została centralna górna lampa, jednakże pełni ona funkcje jedynie uzupełniającą. Klimat, nastrój i przytulność tworzą boczne źródła światła. Całość dekoracji wnętrza miała przywodzić na myśl nieco orientalną aranżację, przypominającą właścicielom mieszkania ich liczne podróże.

www.koed.pl