Na pierwszy rzut oka można było ocenić to mieszkanie jako jedno z tych, które mają potencjał. Efekt prac przerósł jednak wszelkie oczekiwania. Mieszkanie miało dwa zasadnicze problemy: małą i ciemną kuchnię oraz niewielki salon – dodatkowo ograniczony przez ścianę barową. Całości nietrafionych elementów dopełniała ciemna, wzorzysta tapeta w przedpokoju.

Wyburzenie ściany z barkiem, wyrównanie i pomalowanie na biało wszystkich ścian spowodowało, że przestrzeń zmieniła się nie do poznania. W niewielkiej przestrzeni kuchennej zmieściła się duża lodówka, nowoczesna kuchenka oraz zmywarka. Górne szafki zostały zabudowane do sufitu, aby zyskać jak najwięcej miejsca na niezbędne w kuchni przedmioty. Dodatkowo, przestrzeń kuchenną od salonu oddziela wyspa z szufladami – niezwykle poręczna i kompensująca brak blatu roboczego w kuchni.

Niewygodna meblościanka z lat 90-tych oraz skórzany komplet foteli z kanapą zostały zastąpione długą białą komodą oraz wygodnym dużym narożnikiem. Ilość przedmiotów oraz różnych kolorów powodowała, że pokój wydawał się ciasny i nieustawny, po remoncie minimalna ilość mebli oraz jasne kolory spowodowały, że salon może wygodnie pomieścić wielu gości.

Nic nie daje większej satysfakcji z pracy niż radość na twarzach właścicieli oraz efekt pracy, który powoduje przyjemne westchnienie „wow”.

www.spacewoman.pl
www.facebook.com/spacewomanpl