W pokojach dzieci w wieku przedszkolnym dominuje zazwyczaj świat ulubionych bohaterów z bajek, kreskówek oraz zabawek. Mali chłopcy jednak często zmieniają swoich idoli – jednego dnia jest to SpongeBob, drugiego Zygzak McQueen, dlatego dobrym sposobem na urządzenie pokoju dziecka jest odwołanie się do bardziej uniwersalnych motywów oraz pasji, które mogą rozwinąć się w hobby, a w przyszłości nawet styl życia. Sytuacja zmienia się, gdy nasza pociecha dorasta i wkracza w wiek szkolny. Nowe obowiązki, ale także zainteresowania wymagają zupełnie nowego spojrzenia na potrzeby dziecka. Nie wspominając już o dorastającym nastolatku, który często poprzez wystrój pokoju wyraża swoją osobowość…

Pokój dla malucha

Wystrój w morskim stylu to z całą pewnością strzał w dziesiątkę. Jasna kolorystyka, uwielbiany przez małych chłopców, błękit połączony z bielą stworzą pozytywną atmosferę do długich i kreatywnych zabaw. Elementy marynarskie i podróżnicze, takie jak statki, czy globusy z pewnością przyczynią się do rozwinięcia ciekawości świata i zainteresowań dziecka. Ponadto styl marynarski jest niezwykle modnym motywem, a w związku z tym także łatwym do zastosowania. W wielu sklepach znajdziemy piękne elementy dekoracyjne, w tym pościele w marynarskie pasy oraz ozdobne poduszki.

Pierwsze kroki w szkole

W pokoju ucznia muszą znaleźć się funkcjonalne meble i niezbędne do nauki elementy. Niezmiernie ważne jest biurko z wygodnym krzesłem oraz regał na książki i materiały szkolne, dzięki czemu chłopiec będzie miał idealne warunki do pracy i rozwoju. Nie zapominajmy jednak, że mimo licznych obowiązków nasz uczeń wciąż pozostaje dzieckiem i nadal będzie spędzał czas na zabawie, dlatego w pokoju powinna znaleźć się przestrzeń na tego typu aktywności. Motyw przewodni nada pokojowi wyjątkowego charakteru. Nasza propozycja to pokój inspirowany kosmosem – w końcu, który chłopiec nie marzy o tym, aby zostać astronautą?

Pokój nastolatka

Jasne kolory i dodatki w odcieniach niebieskiego doskonale spełnią swoje zadanie w pokoju małego chłopca, jak i tego wkraczającego w dorosłość. Z pokoju znikną zabawki, zastąpione przez osobiste pamiątki – zdjęcia w ramkach lub plakaty. Urządzając pokój nastolatka warto zaczerpnąć pomysły z wzornictwa skandynawskiego – styl ten świetnie zgra się z dojrzałością dziecka, a drobne akcenty dekoracyjne w postaci lampek, czy ustawionych na parapecie roślin z pewnością spodobają się odwiedzającym nastolatka koleżankom ze szkoły.