Elegancja i stonowanie

Mężczyznom wcale nie jest obojętne, jaki kolor mają ściany w ich sypiali. Świetnie czują się we wnętrzach, w których dominują zdecydowane, wyraziste odcienie. Najchętniej wybieranymi przez mężczyzn kolorami są szarości, granaty i brązy, mocniejszą barwę, na przykład czerwoną, ma przeważnie tylko jedna ściana.

Świetnie sprawdzają się w ich wnętrzach farby o doskonałej jakości, często bazujące na ceramicznych komponentach oraz najwyższej jakości żywicach. Dla praktycznych mężczyzn niebywałe znaczenie ma odporność na zabrudzenia – ściany męskiej sypialni mogą bowiem być narażone na zabrudzenia ubłoconymi kołami roweru czy łapkami psa. Doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji farba MAGNAT CERAMIC CS 3G, która dzięki właściwościom plamoodpornym wyróżnia się na tle innych farb lateksowych. Dla męskiej sypialni polecamy takie kolory, jak Grafitowy Marmur C31 lub Ognisty Karneol C52.

Komfort i prostota

Meble, które mężczyzna wstawi do swojej sypialni będą przede wszystkim wygodne i praktyczne. Przeładowanie sprzętami nie leży w ich guście, a meble najczęściej są klasyczne lub o nowoczesnym designie: drewniane, rzadziej metalowe. Łóżko z idealnie dopasowanym materacem, stolik nocny, spora szafa z wieszakami na koszule i garnitur, biurko lub stolik pod telewizor czy komputer – oto niezbędne sprzęty. Listę wyposażenia może zamykać komfortowy fotel, w którym wygodnie będzie wieczorem zatopić się z najnowszym magazynem motoryzacyjnym.

Minimalizm i ponadczasowość

Dodatki, które mogą pojawić się w męskiej sypialni zawsze mają swoją funkcję. Poduszki – owszem, ale najchętniej, jeśli służą do spania; lampa – taka, przy której wygodnie będzie czytać w łóżku; zegar – najlepiej z funkcją budzika. To nie jest miejsce, które można zarzucić mnóstwem dekoracyjnych figurek czy wazoników.

Jeśli chodzi o materiały, panowie cenią sobie najbardziej te przywodzące na myśl dobrą jakość, luksus, ale i pewną surowość – chętnie zobaczą w swojej sypialni skórzane obicia czy metalowe regały w garażowym stylu. Najczęściej inspirują ich style minimalistyczne, nowoczesne oraz nawiązujące swoją stylistyką do loftów. Na ogół jednak nie trzymają się jednego, określonego kierunku i czerpią z kilku stylów. Wybierają różne rozwiązania, z których tworzą własną, autorską mieszankę, idealnie oddającą ich charakter.