Przygotowania

Urządzanie kącika dla niemowlaka zaczynamy od malowania sypialni. Stawiamy na jednolitą kolorystykę oraz jasne, ciepłe barwy. Pokój najlepiej odświeżyć co najmniej trzy miesiące przed planowanym rozwiązaniem, aby ostatecznie pozbyć się zapachu świeżej farby. Urządzając pokój warto zrezygnować z wykładzin podłogowych lub dodatkowych dywaników, w których może gromadzić się kurz i powodować alergię u naszej pociechy. W początkowej fazie rozwoju dzieci nie rozróżniają kolorów i słabo widzą. Z czasem dostrzegać zaczynają barwy i przedmioty. Dlatego też pamiętajmy, by pościel dziecka oraz otaczające je zabawki były różnokolorowe. Dzięki temu noworodek będzie rozwijać ciekawość świata.

Wybieramy meble

W naszej sypialni muszą pojawić się dodatkowe mebelki, takie jak komódka, łóżeczko, przewijak. Wybór łóżeczka to kwestia indywidualna. Obok klasycznych, drewnianych, dostępne są wielofunkcyjne meble, które w zależności od potrzeb pełnić mogą funkcje łóżeczka, leżaczka czy krzesełka do karmienia. Tego typu łóżeczka są lekkie i można je łatwo przenosić. Popularnością cieszą się również kołyski dziecięce.

Wszystko w zasięgu ręki

Łóżeczko ustawmy tak, żeby w nocy bez problemu móc wyjąć z niego płaczące niemowlę. W pobliżu powinna znajdować się komoda z przewijakiem. W szufladach trzymamy ubranka dla dziecka, ręczniki, lekarstwa oraz kosmetyki dziecięce. Urządzając przestrzeń dla noworodka, kierujmy się własną wygodą, dlatego wszelkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji maleństwa miejmy pod ręką. Jeśli nie wszystko zmieści się w szufladach, pomyślmy o zamontowaniu nad komodą dodatkowych półek, na których umieścimy koszyczki i pudełka na pieluchy czy kremy.

Bardzo ważne jest aby wygospodarować miejsce, w którym mama będzie mogła wygodnie i spokojnie nakarmić swoje maleństwo. Warto postawić fotel, a w pobliżu zamontować lampkę, która ułatwi pielęgnację malucha w nocy, a dziecku da poczucie bezpieczeństwa.

Aranżując kącik dla niemowlaka miejmy na względzie trzy rzeczy. Po pierwsze, zapewnijmy dziecku spokój i poczucie bezpieczeństwa. Po drugie, miejmy na uwadze swoją wygodę i względy praktyczne. Po trzecie, starajmy się aby kącik stylistycznie nawiązywał do aranżacji pozostałej części sypialni.

Aranżacje: Meblik