Taras pełni rolę łącznika między domem, a ogrodem. To właśnie na nim podczas letnich i wiosennych dni toczy się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Zimą natomiast, dzięki dużym oknom możemy w zaciszu domowym obserwować śnieżny krajobraz. Dlatego też warto starannie przemyśleć układ i aranżacje tarasu w odniesieniu do salonu i ogrodu.

Patio

Budując dom o podstawie w kształcie litey „L”, warto pomyśleć o patio, czyli wewnętrznym dziedzińcu, z którego prowadzić będą wejścia do pomieszczeń takich, jak salon, jadalnia czy sypialnia. Niezwykle efektownie wyglądają tutaj ściany z przeszkleniami oraz drzwi uchylno-przesuwne, które otwierają dom na ogród, jednocześnie eksponując jego stylowe wnętrze. Naszemu patio domowego klimatu doda z pewnością drewniana podłoga, wygodny komplet wypoczynkowy, a także donice z ozdobnymi roślinami i kameralne oświetlenie.

Minimalizm

Propozycja dla miłośników prostych i czystych form. Nowoczesny salon na dwie kondygnacje oraz niezwykłe przeszklenia. Takie rozwiązania wymagają odpowiednich aranżacji, dlatego nie wolno przesadzać z dodatkami i elementami dekoracyjnymi. Wnętrze domu urządzone w stylu minimalistycznym powinno płynnie łączyć się z płytą tarasu, zbudowaną z jasnego, polerowanego kamienia. Tym samym układ domu, tarasu i ogrodu zachowuje porządek, harmonię i geometrię.

Sielsko anielsko

Obszerne i zadaszone tarasy w okresie letnim mogą pełnić rolę dodatkowego pomieszczenia, w którym kumuluje się życie rodzinne i towarzyskie domowników. Dach chroni przed niepogodą, dlatego na taras można na stałe wstawić duży stół jadalny z krzesłami, a także przy pomocy grilla elektrycznego zaaranżować mini kuchnię. Przygotowywanie posiłków na świeżym powietrzu w otoczeniu bliskich jest niezwykle przyjemne, szczególnie podczas upalnych dni. A dzięki zainstalowaniu lamp, biesiadować możemy do późnych godzin wieczornych.