Łazienka wcale nie musi uchodzić za mniej reprezentacyjną część domu. Może być przedłużeniem stylu panującego w naszym mieszkaniu. Czasy, kiedy to kafelki były dominującym materiałem w tym pomieszczeniu odchodzą powoli do lamusa. Dziś bowiem także do łazienki możemy wprowadzić swój ulubiony kolor, malując wybraną ścianę lub całe pomieszczenie odpowiednią farbą.

Farby przeznaczone do łazienki wyróżnia zwiększona odporność na wilgoć, a także fakt, że ochroni ona powierzchnię ściany przed rozwojem bakterii, pleśni i grzybów, które nie tylko mogą być szkodliwe dla zdrowia, ale również mogą spowodować, że nasz dom będzie wyglądał mało estetycznie. Dzięki takim rozwiązaniom, aranżując naszą łazienkę, możemy dowolnie łączyć kolory, faktury, naturalne materiały,tworząc niepowtarzalne wnętrza z charakterem.

Ekspert radzi:

Ceramika, kamień i inne materiały wykorzystywane do urządzenia łazienki dają wrażenie chłodu, warto więc zniwelować ten efekt, malując ściany (lub jedną z nich dla przeciwwagi) farbą w ciepłym kolorze. Łazienkę o małym metrażu można optycznie powiększyć poprzez zastosowanie pastelowych kolorów i luster.