Mini jadalnia

Jeśli dysponujemy większą kuchnią lub kuchnią otwartą na salon, ale nie mamy osobnego pomieszczenia, w którym moglibyśmy urządzić jadalnię, warto pomyśleć o wyspie. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne, a jednocześnie dające spore możliwości aranżacyjne. Możemy pobawić się kolorem, wprowadzając kontrast: biała wyspa i ciemnobrązowy blat. Do tego świetnie pasować będą wysokie krzesła w kolorze żywej zieleni, którą możemy również wprowadzić na fragmentach ścian.

Miejsce na kuchenkę

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest zamontowanie na wyspie kuchenki, dzięki czemu wydzielimy ważną strefę roboczą: gotowanie/pieczenie. Pamiętajmy jednak, aby wydłużyć nieco blat, tak aby mieć miejsce na przygotowywanie dań lub odstawienie gorącego garnka. W tym przypadku jako blat sprawdzi się kamień, który jest wytrzymały i odporny na wysoką temperaturę. Na tak zaaranżowanej wyspie możemy również schować szafy i szuflady na wszelkiego rodzaju garnki, naczynia i inne przybory kuchenne.

Wyspa i zlewozmywak

Podczas aranżacji kuchni można pomyśleć także o zainstalowaniu na wyspie zlewozmywaka. Zwróćmy jednak szczególną uwagę na jej wymiary. Wyspa ze zlewem powinna być dłuższa o tej pełniącej wyłącznie funkcje jadalniane. Postarajmy się obok zlewozmywaka znaleźć około pół metra, które wykorzystamy na ustawienie brudnych i czystych naczyń. Obok szafek warto także zamontować niewielką zmywarkę. Oko cieszyć będzie także estetyczne połączenie naturalnego drewna z bielą ścian i szafek.