Kran z prysznicem

Przy większym zlewie lub zlewie dwukomorowym świetnie sprawdzi się kran z wyciąganą i obrotową wylewką. Dzięki niej z łatwością umyjemy duże i nieporęczne naczynia, dokładnie opłuczemy warzywa i owoce, a nawet napełnimy wodą miskę lub wiadro, które nie mieści się pod zwykłym kuchennym kranem. Wiele nowoczesnych modeli baterii zawiera funkcję przełączania normalnego strumienia na prysznic, możliwość obracania wylewki nawet pod kątem 360 stopni, a nawet możliwość podłączania do przepływowego podgrzewacza wody.

Dobra rada: aby mycie naczyń stało się jeszcze przyjemniejsze, pomyśl o zlewozmywaku z przyciskiem do otwierania i zamykania odpływu. Dzięki temu nie będziesz musieć zanurzać rąk w brudnej lub tłustej wodzie pełnej detergentów.

Segregatory w szufladach

Z ogromną rozwagą wybieramy materiał, z którego zrobione zostaną fronty szafek. Ze starannością dobieramy także ich kolor, tak aby pasowały do całościowej aranżacji naszej kuchni. I słusznie! Niemniej jednak taką samą uwagę powinniśmy zwrócić na organizację wewnątrz szafek i szuflad, ponieważ to od ich funkcjonalności w dużej mierze zależeć będzie porządek w kuchni. Po pierwsze, stawiamy na szuflady o różnych głębokościach, tak aby mogły zmieścić się w nich zarówno sztućce i akcesoria, jak i zastawy stołowe czy garnki.

Warto też pomyśleć o systemach cargo z wysuwanymi i obrotowymi koszami, w których będziemy mogli przechowywać sprzęt AGD. Utrzymać porządek pomogą nam także specjalne segregatory, dzięki którym sztućce i drobiazgi nie będą się ze sobą mieszać, a talerze i miski będą stać stabilnie.

Reling na kuchenne akcesoria

Zawieszany reling to sprawdzone rozwiązanie w kuchniach o małych metrażach, gdzie często brakuje miejsca na akcesoria w szufladach i szafkach, a także u miłośników gotowania, którzy wszystkie niezbędne narzędzia do pracy mają w zasięgu ręki. Rozwiązanie bardzo praktycznie, ale też estetyczne. Zadbajmy o designerskie, kolorowe akcesoria, zawieśmy na relingu doniczki z ziołami, dobierzmy stylowe wieszaki.

Dobra rada: Postaw na rozwiązania wielofunkcyjne, czyli połącz reling na akcesoria z suszarką na naczynia i sztućce. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca w swojej kuchni.