Ponad 2 tysiące wystawców zaprezentuje najnowsze produkty oraz wnętrzarskie realizacje. Panele dyskusyjne i wsparcie czołowych firm, takich jak Italian Trade Agency ICE, ze świata designu to tylko niewielka część wydarzenia. Największa impreza na świecie w branży architektury wnętrz odbędzie się na ponad 200 000 m2 powierzchni wystawowej, a według szacunków organizatorów, przyciągnie 300 000 odwiedzających z ponad 165 krajów.

Organizatorzy podkreślają, że targi Salone del Mobile to nie tylko biznes. Design jest także sztuką, która wywołuje emocje, dlatego przygotowane niespodzianki pobudzą kreatywność, zmysły oraz będą zaskakiwać. Od 17 do 22 kwietnia Mediolan nie będzie tylko stolicą mody, ale i funkcjonalności, która powinna iść w parze z projektowaniem.

Zaplanowanych jest także wiele imprez towarzyszących. Salone Internazionale del Mobile odbywa się w tym samym czasie, co targi poświęcone akcesoriom meblowym (International Furnishing Accessories Exhibition). Wydarzenia wspierane są także przez eventy poświęcone kuchni EuroCucina (Technology For the Kitchen) i International Bathroom Exhibition prezentujące rozwiązania do łazienek.

W tym samym czasie odbędzie się także Międzynarodowa Wystawa Akcesoriów Meblarskich, która podzielona została na 3 części: “Classic: Tradition in the Future”, gdzie będzie można zobaczyć klasyczne przedmioty, czerpiące z tradycji rzemieślniczych, „Design”, w której realizacje łączą w sobie innowacyjność i funkcjonalność oraz „xLux”, część skupioną na uniwersalnym luksusie o współczesnym charakterze. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie 21. edycja SaloneSatellite, która będzie okazją do zaprezentowania prac młodych projektantów, a tematem przewodnim będzie ”Africa/Latin America: Rising Design – Design Emergente”. Skierowanie uwagi uczestników na półkulę południową jest nieprzypadkowe. Organizatorzy chcą zaprezentować kreatywność i rozwiązania pochodzące z Afryki i Ameryki Południowej, które są pełne inspiracji.