Duch w słoiku

Bardzo prosta, a zarazem oryginalna dekoracja halloweenowa. Do pustego słoika wrzucamy na dno trociny lub szarą tekturę pociętą w paski. Bierzemy kawałek białego materiału lub serwetkę i czarnym mazakiem rysujemy oczy i usta. Delikatnie ją gnieciemy i formujemy w postać ducha. Umieszczamy w słoiku. Dodatkowo, wieczko możemy ozdobić czarną wstążeczką, a na słoik nakleić czarne literki układające się w napis „Boo”.

Kącik z łakociami

Według zwyczaju w Halloween dzieci odwiedzają domy witając się z ich mieszkańcami hasłem „Cukierek albo psikus”. Warto więc mieć pod ręką przygotowane słodycze i… zadbać o ich odpowiednią oprawę. Kartonowe pudełeczka pomalujmy na biało-czarne pasy i ułóżmy w nich żelki w kształcie robaków. Już taka aranżacja będzie wśród małych dzieci budzić grozę! Dodatkowo możemy w wazonie umieścić suche gałązki i przymocować do nich wycięte z czarnego papieru pająki i nietoperze.

Kinder party!

Halloween to przede wszystkim ulubione święto dzieci. Dlaczego nie zrobić im dodatkowej przyjemności i na koniec wieczornej wędrówki nie zorganizować małego przyjęcia? Oprócz smakołyków i krzepiących napojów, nie powinno zabraknąć na nim także „strasznych dekoracji” w halloweenowych kolorach, czyli czarnym i pomarańczowym. Z papieru wycinamy nietoperze i dekorujemy nimi buteleczki z pomarańczowym sokiem. Do tego dodajemy czarne słomki. Oto przepis na magiczny eliksir prawdziwego małego ducha!